Ulike typer smågrupper og deres funksjon i menighetsbyggende arbeid

I vår norske tradisjon har vi ofte ikke stilt oss spørsmål om hvordan smågruppearbeidet skal bygges i menighetene. Ofte er det lange tradisjoner for frittstående bibelgrupper eller misjonsgrupper med et langt og godt historisk virke. De seinere årene har det imidlertid vokst frem en bevisst tenkning og et større mangfold av ulikegruppe typer i menighetene. Dette har gitt oss anledning til å reflektere litt nærmere over styrker og svakheter ved ulike modeller og organisasjonsformer.

Dette notatet ble skrevet til K-Stud sine regionale konferanser høsten 2012 og drøfter ulike typer av smågrupper og peker på styrker og svakheter ved like modeller. Nyttig for alle som tenker på smågruppenes plass i menighetsarbeidet!

Ulike typer smågrupper

Legg igjen et svar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s